İletişim Bilgileri

BİLGİN DİZEL SERVİS BOSCH-DELPHİ-DENSO-VDO ENJEKTÖR VE POMPA TAMİR TEST AYAR ONARIM

  • Yetkili Kişi: BİLGİN ÖZKAN
  • Telefon numarası: +90 (0212) 653-38-38, +90 0212 653 90 40
  • +90 (0554) 509-85-61
  • +90 (0554) 509-85-62
  • +90 (0212) 653-90-40
  • MSN: bilgindizel@hotmail.com
  • Skype: bilgindizel
  • Adres: BASIN EKSPRES YOLU ÇINAR CD.GÜNEŞLİ MATB.SİT.NO:4/16 YENİBOSNA/İST., YENİBOSNA, İstanbul, 34188, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Bosch’un Yenilikçi Çözümleri Dizel Araçlara Talebi Artırıyor

Bosch’un Yenilikçi Çözümleri Dizel Araçlara Talebi Artırıyor
Bosch’un Yenilikçi Çözümleri Dizel Araçlara Talebi Artırıyor

05.10.2011 00:00

Bosch tarafından geliştirilen yeni nesil dizel enjeksiyon sistemlerinin yakıt tasarrufu sağlayarak atık gaz emisyonlarını düşürmesi ve motor sesini önemli düzeyde azaltması, dizel araçlara olan talebin gün geçtikçe artmasını sağlıyor Dünyanın önde gelen otomotiv teknolojileri üreticisi Bosch tarafından geliştirilen yeni nesil enjeksiyon sistemleri; dizel motorların ekonomik, çevreci ve yüksek performanslı olmasını sağlıyor. Dizel motorunda meydana gelen bu gelişmeler, dizel araç talep artışını beraberinde getiriyor.

Türkiye’de 2006 yılında gerçekleşen toplam otomobil satışları içinde dizel motorlu araçların oranı yüzde 49 olarak gerçekleşti. Bu oran Fransa’da yüzde 70, Almanya’da yüzde 46, Batı Avrupa genelinde ise yüzde 51 seviyelerinde. Common Rail: Optimum sürüş zevki, minimum yakıt tüketimi
Diğer enjeksiyon sistemlerinin aksine, Common Rail sistemi, basınç üretimi ile enjeksiyon sürecini birbirinden ayırarak her bir silindirin ortak bir besleme hattından yüksek basınçlı yakıtla beslenmesini sağlıyor. Böylece enjeksiyon anı kesin kontrol edilebiliyor ve yakıt miktarı yüksek hassasiyet ile ölçülebiliyor. Ön enjeksiyon ve ateşleme sonrası enjeksiyonu esnek bir şekilde sağlayan sistem, motorun tamamen titreşimsiz çalışmasını sağlıyor.Dizel motoru bu sayede Türkiye’de ve dünyada artık küçük otomobillerden lüks modellere kadar tüm kategorilerde kullanılıyor. Denoxtronic: Zararlı emisyonların düşürülmesi Bosch, otomotiv teknolojisinde geliştirdiği ürünlerin çevre korumaya destek vermesine özen gösteriyor. Bosch’un bu alandaki çalışmalarının sonucunda geliştirdiği Dizel motorlar artık ekonomik,çevreci ve yüksek performanslı. Bosch Bursa fabrikası, Bosch tarafından geliştirilen ve günümüzün en yenilikçi dizel enjeksiyon sistemi olan Common Rail sistemi için enjektör üretiyor. “Departronic” sistemi, yakıtın oksitlenip ısı vermesini sağlarken “DuraSpeed” kızdırma bujisi ile dizel motorlar daha çabuk, daha sessiz ve temiz bir şekilde çalışıyor. “Denoxtronic” sistemi, nitrojen oksit emisyonlarının yüzde 85’e varan oranlarda azaltılmasına yardımcı oluyor. Bu sayede ticari araçların çevreye daha az zarar vermesi ve daha az yakıt tüketmesi sağlanıyor. “Denoxtronic” ile nitrojen oksit yüzde 85,dışarı verilen partikül miktarı ise yüzde 40’a varan oranlarda azaltılabiliyor.
Partikül filtre yenilenmesi için Departronic Bosch, “Departronic” sistemi ile ticari araçlarda partikül
filtrelerinin yenilenmesi için bir dizel yakıt ölçüm sistemi sunuyor. “Departronic” sistemi, egzoz akışının içine belirli miktarda dizel yakıtı enjekte ederek, yakıtın oksitlenip ısı vermesini sağlıyor. Bu ek ısı, birikmiþ partiküllerin yakılmasında kullanılıyor.

DuraSpeed” kızdırma bujisi
Bosch’un yeni “DuraSpeed” kızdırma bujisi sayesinde artık dizel motorları daha çabuk ve temiz bir şekilde çalışmaya başlıyor. Bu inovatif bujiler iki saniyeden daha az bir sürede 1000o C’ e kadar ısınabiliyor ve sıcaklığını 1300o C’ ye kadar çıkarabiliyor.Bu buji ile standart bir bujiden yüzde 30 daha fazla ısı elde ediliyor. Eksi 28o C derece dış hava sıcaklığında bile kızdırma bujisi motorun güvenilir ve hızlı bir şekilde çalışmaya başlamasına izin veriyor. Bu çetin koşullar altında ön kızdırma süresi sadece iki saniye. Geleneksel kızdırma bujilerinde ise aynı hava koşullarında bu süre 15 saniye. Yeni Bosch kızdırma bujileri motor soğukken ve rölantide çalışırken çıkardığı sesi önemli ölçüde azaltıyor. Soğuk motorun yaydığı emisyonda aynı şekilde azalmış oluyor.

Önceki Haberler
Artık AVM2-PC için de bir IRIS Common Rail enjektör yazılımı var...
Artık AVM2-PC için de bir IRIS Common Rail enjektör yazılımı var...

01.10.2011 14:45

Artık AVM2-PC için de bir IRIS Common Rail enjektör yazılımı var...
Delphi'nin en modern eğitim tesisi İzmir'de hizmete girdi
Delphi'nin en modern eğitim tesisi İzmir'de hizmete girdi

29.09.2011 14:06

Delphi'nin en modern eğitim tesisi İzmir'de hizmete girdi
FORD TRANSİT DENSO ENJEKTÖR TEST VE RAPORLAMA
FORD TRANSİT DENSO ENJEKTÖR TEST VE RAPORLAMA

21.09.2011 17:09

FORD TRANSİT DENSO ENJEKTÖRLERİNE YETKİLİ OLARAK SERVİSİMİZ RAPOR VEREBİLECEKTİR